string(16) "ayazaga-nakliyat"
Ayazağa Nakliyat

Anasayfa > Blog > Ayazağa Nakliyat

Ayazağa Nakliyat

Çalışma hayatının yoğun olduğu günümüzde taşınma, büyük bir soruna dönüşebilmektedir. Bütün gün çalışanların akşamlarını eşya toplamaya ayırması nerdeyse imkansızdır. Eski yönteme göre düşünüldüğünde taşınacak kişiler bütün işlerini kendileri yapmak zorunda kalıyordu. Ayazağa nakliyat firmalarının profesyonel olanları yeni yöntemler kullanmaktadır. Evden eve nakliyat hizmeti veren profesyonel firmalar, müşteriye hiç iş bırakmadan taşınmayı gerçekleştirmektedir.Eski klasik yöntemde kişi kamyoneti kiralardı. Eşyaları paketlemek için kolileri satın alır veya marketlerden ister, bütün eşyaları kendi toplardı. Mobilyaların ve makinaların sökülmesinden eşyaların sırtta taşınmasına kadar her detayda kişi aktif olarak rol alırdı. Taşınmayı çileye dönüştüren bu yöntemi halen kullanan kişiler vardır. Ancak genele bakıldığında evden eve nakliyat hizmetlerinin sunduğu avantajlardan dolayı daha fazla tercih edildiği görülmektedir. Ayazağa nakliyat firması hizmetlerinin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;
 • Hiçbir eşyaya elinizi sürmeden taşırlar ve yeni adresinize bütün eşyaları yerleştirerek kullanılır halde teslim ederler.

 • Eşyalar özel paketleme malzemeleriyle uzman kişiler tarafından paketlendiği için zarar görmez.

 • Müşteri günlük hayatına devam ederken taşınma işlemleri gerçekleştirilebilir.

 • Hasar oluşmaması için gerekli bütün tedbirler alınır. Olası hasar durumu karşılanacağından zarar söz konusu olmaz.

 • Taşıma yetki belgesine sahip olduğundan herhangi bir sorun yaşanmadan nakil gerçekleştirilir.

 • Her bir işlem alanında uzman kişiler tarafından yapılarak her türlü zararın önüne geçilir. Örneğin mobilyalar mobilyacılar tarafından sökülür ve monte edilir.İlgili Link: Avcılar Evden Eve Nakliyat Ayazağa Asansörlü Nakliyatın Önemi Taşınma, evin erkeğinde ve hanımında ayrı gerginlik oluşturur. Hanımlar dağılan evin düzensizliğinin ve yeni eve yerleşmenin kaygısını yaşar. Beyler ise daha çok maddi konuların stresini hissederler. Ayazağa bölgesinde taşınma hizmeti veren çok sayıda firma vardır. Ayazağa asansörlü nakliyat hizmeti veren firmalar bakımından daha zengindir. Çok sayıdaki firmanın hizmet vermesi fiyatların düşmesine neden olarak beyleri rahatlatmıştır.Evden eve nakliyat hizmeti ise evin düzeninin hiç değişmeden taşınmayı gerçekleştirdiği için hanımları rahatlatmıştır. Bölgede firma tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Dikkat etmeyi gerektiren durumun nedeni işini iyi yapmayan amatör firmaların varlığıdır. Amatör firmaların sunduğu kötü hizmetler nedeniyle mağduriyet yaşayan çok kişi vardır. Aynı sorunları yaşamamak için profesyonel firmayı tercih etmelisiniz. Karar vermeden önce firmaya mutlaka şu soruları sorun;
 • Taşıma yetki belgeniz var mı? Taşıma yetki belgesi olmayan firmalardan hizmet alınmamalı.

 • Taşıma işlemini asansörle mi yapıyorsunuz? Asansör kullanımı taşınma sürecini kısaltırken eşyalarınıza zarar gelmesini engelleyecektir.

 • Paketlemeyi neyle nasıl yapıyorsunuz? Paketlemede sadece battaniye ve koli kullanılmamalı. Ayazağa şehirlerarası nakliyat firmaları balonlu naylon, Kraft kağıt, streç başta olmak üzere yeni materyaller kullanmaktadır.

 • Hizmetin büyük çoğunluğunu gerçekleştiren elemanlar firmanın sigortalı personeli mi? Firmanın sigortalı personelleri daha kurumsal ve profesyonel iş yapacaklarından önemli bir mevzudur.

 • Filonun araç zenginliği? Hasar oluşmaması için eşyaların yoğunluğuna uygun büyüklükte araçlar tercih edilmelidir. Bunun için firmanın araç filosu zengin ve geniş olmalıdır.İlgili Link: Kartal Nakliyat Ayazağa Evden Eve Nakliyatın Fiyatları Kişiler çeşitli nedenlerle yer değişikliği yaparlar. Yapılan yer değişikliği bazen şehir içi olurken bazen şehir dışına gerçekleştirilir. Nakliyat firmalarından şehirlerarası hizmet verenleri de vardır. Ayazağa evden eve nakliyat fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişmektedir. Profesyonel firmalar fiyat belirlemede bu etkenleri dikkate alırlar. Fiyatlandırmada etkili olan kriterler şunlardır;
 • Taşınma şehir içinde mi yoksa dışına mı gerçekleşecek? Şehirlerarası daha yüksek maliyete sahiptir.

 • Mekanların kaçıncı katta olduğu; Yüksek katlardan eşya indirmek veya çıkarmakla zemin kattan almak aynı değildir.

 • Asansör tercih edilip edilmediği; Asansör kullanımı iki adreste veya tek adreste tercih edilebilir. Her iki adreste kullanılması zorunlu değildir.

 • Paketlemeyi kimin yapacağı; Firma elemanlarının yapması cüzi bir fiyat farkı oluşturur.

 • Eşyaların çokluğu; Bunu anlayabilmek için firma yetkilisi müşteriden keşif randevusu talebinde bulunur. Keşif randevusunda eşyaların yoğunluğu, kullanılacak malzemelerin çeşitleri ve miktarı, fiyat belirlemesi yapılır.Ayazağa Nakliyat Firmasının Seçimi Taşınmak üzere olanların yapması gereken çok önemli bir şey vardır; doğru nakliyat firmasını seçmek. Ayazağa nakliyat firmaları arasından en iyisini seçebilmek için size iki yol tavsiye edeceğiz. Birincisi yakın zamanda taşınan eş, dost, akrabadan tavsiye almanızdır. Alacağınız tavsiye firmayı siz de ayrıca araştırabilirsiniz. İkicisi ise internetten firma araştırmaktır. Arama motorlarına yazıldığında ekrana birçok Ayazağa nakliyat firmasının adı yansıyacaktır. Firmaların siteleri, sitede yer alan hizmetleri incelenmelidir. Müşteri yorumlarına çok önem vermelisiniz. Yapılan yorumları dikkate alın. Hala soru işaretleriniz varsa iletişim numarasını arayarak sorularınızı sorun. Alacağınız tatmin edici cevaplara göre kararınızı verebilirsiniz.